Kilka słów o firmie

DELTAKOMP to firma z polskim kapitałem istniejąca na krajowym rynku od blisko 10 lat. Rozpoczęcie działalności nastąpiło w 2009 roku. Od samego początku rozwój był nakierowany na miniaturyzację komputerów i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Stały wzrost sprzedaży i ciągły rozwój spowodował, że już w 2011 roku rozpoczęliśmy prace projektowe nad własnymi produktami. Wzrost popularności płyt głównych w formacie mini-ITX oraz 3,5” SBC, a co za tym idzie opartych na nich komputerów miniPC zainteresował w tym czasie szerokie grono Klientów – począwszy od odbiorców indywidualnych, poprzez małe firmy a skończywszy na dużych przedsiębiorstwach.

Połączenie pasji i zdobytej wiedzy inżynierskiej przyczyniło się w 2012 roku do rozpoczęcia produkcji obudów Desktop i Rack 19” 1U. Krótkie terminy realizacji oraz co istotne – projektowanie według wytycznych Klienta – spowodowało, iż w roku 2013 sprzedaliśmy łącznie ponad 550 sztuk tylko jednego modelu obudowy. Została wówczas podjęta decyzja o budowie nowoczesnego budynku firmowego skupiającego pomieszczenia produkcyjne, magazyn, sale montażowe i diagnostyczne. Nie zabrakło również miejsca na mini show-room prezentujący wyroby własne. Jednocześnie nawiązana została współpraca z renomowanymi producentami komponentów elektroniki przemysłowej, m.in. Wilk Elektronik, Jetway Computer Corp., Seasonic, Tragant GmBH, Akasa Europe, Gigabyte Industrial, AsRock Industrial.

Od roku 2014 dostarczyliśmy do przeszło 600 odbiorców w całym kraju kilkadziesiąt modeli miniaturowych, pasywnie chłodzonych komputerów przemysłowych. Wśród naszych Klientów są jednostki wojskowe, firmy z branży przemysłowej zajmującej się obróbką CNC, produkcją elektroniki dla branży samochodowej czy też firmy z branży energetycznej czy górniczej. Własny serwis, czas realizacji zamówienia nie przekraczający zazwyczaj 48h oraz niezmienność konfiguracji w dłuższym okresie czasu sprawiają, że produkty z logiem DELTAKOMP są rozpoznawane w całym kraju.

Od samego początku naszą przewagą jest wszechstronność i elastyczność – począwszy od modelu 3D, poprzez prototyp, aż do produktu finalnego. Konkurencyjne firmy dostarczające gotowe rozwiązania modyfikują komputery IPC głównie pod kątem konfiguracji sprzętowych. DELTAKOMP projektuje gotowe rozwiązania od podstaw. Wybrane modele komputerów przystosowywane są także do pracy 24/7 w trudnych warunkach, takich jak zwiększone zapylenie, narażenie na wibracje oraz wstrząsy czy rozszerzony zakres temperatur. W swojej ofercie posiadamy modele spełniające normy IEC 60068-2-64 oraz IEC 60068-2-27. Wszystkie komputery posiadają certyfikaty CE/FCC.

Dynamiczny rozwój pozwolił w roku 2018 na rozszerzenie parku maszynowego o m.in. ploter CNC, grawer laserowy Trotec Speedy 100R oraz elektrycznie sterowaną prasę krawędziową CNC Dyna-Press belgijskiej firmy LVD. Planowany jest również zakup wykrawarki rewolwerowej z magazynem narzędzi, co w znacznym stopniu pozwoli skrócić czas potrzebny na przygotowanie prototypów i wdrożenie ich do produkcji seryjnej.